بیوگرافی در ادامه

بیوگرافی کریگ ماردوک

ملیت: استرالیا / صداپیشه: والتر رابرتز (تکن 4) مارسلوس نیلی (تکن 5-تکن تگ تورنمنت 2 -در بازی)، تی جی استورم (تکن تگ تورنمنت 2، استریت فایتر در مقابل تکن-صحنه های سینمایی) یاسوهیرو مامیا (استریت فایتر در مقابل تکن) / سبک مبارزه ویل تودو / سن: 28 (تکن 4، تکن 5/رستاخیر تاریکی، تکن 6/قیام خونین، تکن تگ تورنمنت 2) / گروه خون: او / قد: 214 سانتی متر / وزن: 170 کیلوگرم / شغل: مبارز ویل تودو (تکن 4)، کشتی گیر حرفه ای (تکن 6) سرگرمیها:  آسیب رساندن به مردم / علاقه مندیها: زنان، کینگ (تکن 6)، والدینش / تنفرات: کینگ (تکن 4 و 5)، آرمور کینگ (تکن 5 و 6) / حضورها: تکن 4، تکن 5، تکن 6، تکن تگ تورنمنت 2، تکن سه بعدی، تکن موبایل، استریت فایتر در مقابل تکن

معرفی

کریگ ماردوک اولین بار در تکن 4 حضور یافت. قهرمان مشهور وال تودو، ماردوک بهترین در دنیای وال تودو بود و قصد نداشت تا به این زودی ها بازنشسته شود. شکست ناپذیری کریگ باعث شد تا او بسیار مغرور شود و خودش را " ماشین مبارزه کامل" بداند. ماردوک بعد از بازنشستگی اجباریش زمان زیادی را در بارها میگذراند. این تلخی با خود بزرگ بینی ماردوک دست به دست هم دادند تا یک کتک کاری در یکی از بارها شکل بگیرد و طی آن مردی توسط ماردوک کشته شود. علیرغم اتهام آدم کشی، یک خیر ناشناخته او را در رابطه با پادشاه مسابقات آهن مشت مطلع (مطمئن نیستم) کرد و به آزاد شدن ماردوک کمک کرد. ماردوک، کنجکاو بود، اما این را به عنوان یک چالش می بیند. بالاخره وارد تورنمنت شد تا این خیر را ببیند. 

تکن 4

گیم پلی

برخی از حرکت های او از از هنرمند ژاپنی مخلوط رزمی Kazushi "Gracie Hunter" Sakuraba الهام گرفته شده است. مانند چنگ زدن مغولی در موقعیت کوه، پریدن stomp، و غیره

داستان

آغازین: کریگ ماردوک برای چهار سال شکست ناپذیر بود، کریگ ماردوک زمانی یک مبارز وال تودو مورد احترام و ترس بود. با این حال، کریگ پس از اینکه با یک رسوایی روبرو شد، از صفوف حرفه ای خارج شد. خشم کریگ در برابر همسالان و جامعه اش، روح او را از بین برد. یک روز، کریگ یک نزاع در باری در آریزونا را آغاز کرد و در طول مبارزه یک حریف را کشت، که آرمور کینگ بود. کریگ متهم به قتل درجه دو شد و به 10 سال حبس محکوم شد. دو سال بعد کریگ به طور اسرار آمیزی از زندان آزاد شد. ظاهرا چند خیر ناشناس به اوضاع او رسیدگی کرده بودند تا ترتیب آزادی او را بدهند. بعد از مدت کوتاهی از آزادی بسته ای به کریگ تحویل داده شد. کریگ پاکت را باز کرد و بلیط هواپیما و یک مقاله در مورد پادشاه مشت های آهنین 4 در آن پیدا کرد.

پایانی: برای ماردوک، تحقق بی اهمیت بود ... "پیروزی در چند مسابقه نمیتواند بی معنی باشد. وقتی که او جایگاهش را درک کرد برگشت تا از عنوان و افتخارات سابقش دفاع کند.

اندینگ: مروک در حال یادآوری مبارزه در میدان جنگ MMA دیده می شود. به زودی، جف اسلاتر، قهرمان وال تودو وارد میشود و میگوید که مسابقه های قبلی ماردوک را دیده است. او درخواست دست دادن میکند اما ماردوک رد میکند. او سپس او سپس از مروک درخواست می کند که آیا او فراموش کرده است که چگونه با آن مبارزه کند و جف می گوید مبارزه آنها "بزرگترین دوره غیر رسمی قرن بیست و یکم" خواهد بود چرا که میادوک به دلیل رسوایی دیگر قهرمان نیست. او از ماردوک میگوبد شاید یادت رفته چطور مبارزه کنی. جف میگوید که مبارزه آنها بزرگترین هماورد غیر رسمی قرن خواهد بود چون ماردوک دیگر به دلیل رسوایی قهرمان نیست. همانطور که ماردوک آماده می شود تا برود، جف جلویش را میگیرد و طعنه میزند که ماردوک میترسد تا ببازد. ماردوک بلافاصله با ضربه سر به جف جواب میدهد و او را میزند و میگوید: زحمت بلند شدن رو نکش

تکن 5

داستان آغازین: کریگ ماردوک مبارز شکست ناپذیر وال تودو است. او نمیتواند باختش در تورنمنت قبلی به کینگ را باور کند. , ماردوک خودش را به وسیله دفاع بدل میکند. یک روز, ماردوک با ماسک جگوار سیاه, همه را در تورنمنت وال تودو شکست میدهد. "کینگ! بعدی تویی!

مرحله 4, آنا ویلیامز: مارادوک با آنا روبرو میشود و بعد از اینکه او را شکست می دهد، او را بر روی شانه اش می گذارد و می گوید که همیشه هر چه را بخواهد میتواند بگیرد.

مرحله 7, کینگ: مبارزه با کینگ

مرحله نهایی, جینپاچی میشیما: ماردوک به مرحله نهایی قدم میگذارد 2. جینپاچی (در شکل انسانی) از پشت سر به او نزدیک میشود و میگوید, "من تحت تاثیر قرار گرفته ام که شما تا کنون پیش رفته اید.. من جینپاچی میشیما هستم. هدفم... هدفم نابودی تمام هستیه!" کمی بعد از اینکه جینپاچی شروع به صحبت میکند, ماردوک برمیگردد و متوجه او میشود. پس از پایان صحبت کردن, جینپاچی به شکل شیطانی خود تغییر میکند.

پایانی: ماردوک تورنمنت را می برد و قهرمان میشود اما برای ماردوک قهرمان بودن کافی نیست و به مبارزان دیگر حمله میکند تا قدرتش را نشان بدهد.

اندینگ: صحنه با این کلمات شروع میشود:  "و هدف امروز..." دو بوکسور آماده مبارزه در مسابقه ای خاص میشوند. وقتی دو بوکسور مبارزه را شروع میکنند. ماردوک روی صحنه میاید و مبارزه را قطع میکند و دو رقیب را به مبارزه با خود فرا میخواند. داور سعی میکند آشفتگی را متوقف کند، اما توسط ماردوک کی او میشود. دو بوکسور تصمیم میگیرند تا به ماردوک حمله کنند اما به آسانی خراب میکنند. ماردوک برای حاضرین در مقابل دوربین کری میخواند، و طناب صحنه بوکسینگ را پاره میکند تا قدرتش را نشان بدهد. استیو فاکس، کسی که در بین تماشاچیان حضور دارد، به نظر می رسد که او از روی صندلیش برای مقابله با ماردوک بلند میشود.

تکن 6

داستان آغازین: کریگ ماردوک نبرد خسته کننده ای را با کینگ کشتی گیر در تورنمنت پادشاه مشت های آهنین پشت سر میگذارد و بعد از شکست و برد با یکدیگر دوست میشوند. کریگ هنگامی که در بازگشت به اتاق بود مورد حمله قرار گرفت و تنها توانست به طور گذرا مهاجم در حال فرار را ببیند و میتوانست قسم بخورد که دقیقا مثل مردی بود که او را به قتل رسانده بود، یعنی آرمور کینگ. کریگ تصمیم گرفت تا هویت واقعی مهاجم را بفهمد، و برای همین به همراه دوستش کینگ در پادشاه مشت های آهنین 6 شرکت کرد.

اندینگ: ماردوک در حال حفاری یکی از قبر ها در گورستان دیده میشود او میگوید "اون باید مرده باشه". وقتی او تابوت را باز میکند صدایش در میاید "وووها" و بدن آرمور کینگ را پیدا میکند. ماردوک بلند میشود و میپرسد "پس تو کی هستی؟" و آرمور کینگ در پشت سرش پدیدار میشود.

تکن تگ تورنمنت 2

ماردوک به عنوان شخصیتی قابل بازی در تکن تگ تورنمنت 2 حضور دارد.

کریگ ماردوک مبارز وال تودو بود که از ابتدا تا سالهای زیادی شکست ناپذیر بود، تا اینکه بخاطر رسوایی توسط کمیته تبعید شد. مدت کوتاهی بعد از آن، او به طور اتفاقی آرمور کینگ را کشت، کسی که برای کینگ مثل پدر بود. ماردوک در مقابل همزاد کینگ جنگید و بعد از آن، دوستی غیر منتظره ای بین آن دو شکل گرفت و دو مبارز رفیق شدند و به هم احترام گذاشتند.

استریت فایتر در مقابل تکن

داستان: کینگ و ماردوک به جستجو برای مردی شبیه آرمور کینگ ادامه میدهند. شایعات اصرار دارند مردی که شبیه مربی سابق کینگ است سوار کشتی جهت رفتن به قطب جنوب شده است. به هر حال... اینکه این اطلاعات حقیقت دارند یا نه خودش داستانی است. تمام قطب جنوب پر از اخبار داغ جعبه ای است که با شهاب سنگ افتاده و و به همین دلیل شهروندان عادی نمی توانند به قاره سفر کنند.

کینگ: (فکر کنم چیزایی دیدم, اما اگه اون واقعا باشه...!)

هنوز نمیتوانند تسلیم شوند و تصمیم میگیرند هر طور شده برای ادامه جستجو به قطب جنوب بروند.

ماردوک: حدس میزنم فقط یه راه باشه که مطمئن شیم, ها؟ بریم کینگ!

کینگ: (بله!)

نبرد با رقیب: ایوبوکی به طور ناگهانی به ماردوک با شوریکنان خود حمله می کند در حالی که به نظر می رسد رولنتو به پادشاه می گوید که این جفت ها به ارتش رولنتو اعزام می شوند.

اندینگ: کینگ و ماردوک آرمور کینگ را پیدا میکنند اما به نظر می رسد که تصویر فقط توسط جعبه ساخته شده است. عصبانی شده و دو نفری تصمیم می گیرند تا از شر جعبه خلاص شوند و بعدا آن را به اقیانوس پرتاب میکنند و غرق شدنش را تماشا میکنند.

نکات جالب شخصیت

-او انیمیشن پیروزی ویژه ای با آرمور کینگ دارد که در آن هر دو آماده به مبارزه با همدیگر میشوند.(تکن تگ تورنمنت 2)

-در سفارشی کمربند قهرمانی او برای تکن تگ تورنمنت 2، شرکت روی کمربند NBGI نوشته شده است، مخفف Bandai Namco Games Inc.(تکن تگ تورنمنت 2)

-پارتنر رسمی ماردوک کینگ 2 است.(استریت فایتر در مقابل تکن)

-ساب باس های کریگ ماردوک آنا ویلیامز و کینگ هستند.(تکن 5)

-اندینگ کینگ ماردوک را با زوج سالخورده ای را نشان میدهد که هنوز هویت شان تایید نشده است. خیلی از طرفداران بر این باورند که آنها والدین ماردوک هستند.(تکن 5)

-عنوان رسمی Marduk "جنگجوی وحشی تودو" است.(استریت فایتر در مقابل تکن)

-تکن 4 اولین و تنها بازی است که دست لباس های حاضری (نمیدونستم درستش چی میشه!) ماردوک با مو روی کله او هستند.

-گمان برده میشود کریگ ماردوک توسط کشتی گیر استرالیایی، نیتن جونز مدل شده باشد. هر دو اندازه های مشابهی دارند، استرالیایی هستند، به زندان افتادند و اغلب با سرهایی استخوانی و زمخت به تصویر کشیده شده اند.

-نام او ممکن است همگام با خدای بین النهرین، ماردوک باشد.


هوووف! خب راستش روی این شخصیت چندان وقت نذاشتم و بعضی جاهاش رو (قسمت های غیر ضروری مثل وین پز) رو ننوشتم:\

مرسی از همگی ^_^

کپی ممنوعه و هم حرامه!...