بیوگرافی رابرت ریچارد
(کپی ممنوع) 
ترجمه شده توسط : لینگ میلی و آلوچکا دراگونووا


بیوگرافی رابرت ریچاردز
ملیت: ایالات متحده آمریکا / صدای شخصیت: پاتریک سیتز (تکن 6، تکن7 ، استریت فایتر x تکن)، توتومو آیسوبی (استریت فایتر x تکن) / سبک مبارزه: سبک آزاد کاراته / سن: 27 (تکن 6) / گروه خونی: نامشخص / قد: 196 سانتی متر / وزن : 155 کیلوگرم / شغل :  اعجوبه هنر های رزمی  (تکن 6) ، یک شکارچی جایزه بگیر / سرگرمی : نگهداری فورم خود و چابکی / علایق : محبوب بودن ، وزن ، سرعت ، سوپر قهرمان ها / تنفرات : کاهش وزن
معرفی 
رابرت ریچاردز که بیشتر با نام مستعار خود "باب" شناخته میشود (با "باب" ، boy on bike ، لقب هوارانگ اشتباه گرفته نشود)، در تکن 6 معرفی شد و در تکن 6 : قیام خونین بازگشت. باب اعجوبه هنرهای رزمی از ایالات متحده آمریکا است. سبک مبارزه او سبک آزاد کاراته است. سبک آزاد کاراته از آمریکا آغاز شده است و یک اصطلاح عمومی در مورد یک سیستم از تکنیک های مبتنی بر سبک های مختلف سنتی کاراته است در حالی فلسفه های محدود مربوط به هر یک از سبک ها را دنبال نمیکند. باب، یک مبارز سابقا لاغر و جذاب در چندین مسابقه شرکت کرده و نه تنها توسط طرفداران محبوب شد بلکه مرکز توجه هم بود. به همراه سرعت خارج از تصوری که داشت، تنها نقص باب عدم قدرت داشتن او بود که باعث میشد هنگام مبارزه با حریف های سنگین تر و بزرگتر خود تا حد زیادی رنج ببرد. او مصمم به پیروزی شد و باب حجم بدنش را با چاق کردن خود افزایش داد و همچنین اطمینان حاصل کرد که سرعتش را در این روند از دست نخواهد داد. باب اصلاحات موفقیت آمیزی در یک مسابقه بین المللی هنرهای رزمی داشت که باعث شگفتی شد، و خود را به عنوان  "ترکیب کاملی از سرعت و وزن" ثابت کرد. جمعیت با باب چشم در چشم نمیشدند و به سادگی درباره ظاهر کنونی او به عنوان کسی که سایه ی خودش را دارد قضاوت میکردند. باب بلافاصله تحت تاثیر شایعات، وارد مسابقات مشت آهنین شد تا دوباره مرکز توجه شود و ثابت کند که ترکیب او عالی خواهد بود. این مرد که به بدن خود افتخار میکرد و در مورد ظاهر ناخوشایندش اظهار نظر نمیکرد، فقط تمرکز میکرد تا بین قدرت و سرعتش تعادل ایجاد کند. به غیر از اینها، باب همچنین کسی بود که اشتیاق زیادی داشت تا آنجایی که میتواند به مردم کمک کند.  این باعث شد که صحنه های مختلفی از مبارزه باب با دزدان بانک و آدم ربایان، مجرمان فراری و اراذل و اوباش های مختلف تصویر برداری شود.
بازی هایی که در آنها ظاهر شده به ترتیب :
-تکن 6 (2007)ّ، -تکن تگ تورنمنت 2 (2011)، -تکن سه بعدی نسخه اول (2012)، -تکن 7 : مجازات سرنوشت (2016)
سایر حضور ها : 
-استریت فایتر x تکن (2012) 
تاریخچه
تکن 6 
گیم پلی 
سبک مبارزه او سبک آزاد کاراته است . باب یک سبک wavedash میشیما را دارد و باب میتواند با فشردن دکمه های d/f+1+D بالا بپرد . باب به طور عمده متشکل از حرکات آکروباتیک و کمبو های متناوب از مشت زدن ، لگد زدن و چک بدن است .  
داستان 
باب همیشه در مورد آموزشش بسیار جدی بود. از او از سنین بسیار جوانی به عنوان استاد هنرهای رزمی تقدیر شد، و با بدن بی نظیر و چهره خوبش طرفداران بسیاری بدست دارد. با این حال، او نمیتوانست حریف هایی را که بزرگتر از او بودند شکست دهد . او از صحنه هنر های رزمی ناپدید شد و خود را وقف یک رژیم آموزش ویژه کرد که وزن و سرعت خود را در حالی که چابکی خود را حفظ میکرد افزایش دهد. بعد از گذشت چند سال در  انزوا، باب به عنوان مردی تغییر کرده به مبارزات جهانی بازگشت.  آنهایی که باب را می شناختند از تغییر او شگفت زده شدند. به نظر میرسید خوش قیافه است و میزان نامتناسبی از وزن را به دست آورده است. باب بی توجه به منتقدانش، به فواید آموزش خود تکیه کرد: به سرعت، قدرت و وزن بی نظیری که داشت. او تصمیم گرفت خود را برای برگشتن به رقابت ها آماده کند و برای آزمایش دوباره توانایی های هنر های رزمی اش به مسابقات پادشاه مشت آهنین 6 پیوست.
اندینگ (خلاصه غیررسمی)  
بعد از بردن در مسابقه ، باب آدم بحث برانگیزی شد . 
او در تلویزیون و محاصبات مجله نشان داده شد.  غافل از این ، باب لاغر تر می شود . او خود را وزن میکند ، وزن او تبدیل به 150 پوند شده است- او بدون اینکه آن را بفهمد وزن خود را از دست داده است . او در نا امیدی فریاد میکشد ، سرش را محکم به دیوار میکوبد ، و یک ترک بزرگ روی دیوار ایجاد میکند . سپس او به صورت افتاده روی زمین نشان داده میشود . 
نکات جالب
-حالت باب در عکس هنری اش شبیه به حالت جین در عکس هنری تکن 5 است.(تکن 6) 
-باب در یک ویدیو برای تکن 6 با لباس سومش نشان داده شد . این لباس متشکل از شلوار مشکی و ژاکت آبی و سفید است.(تکن 6)
-در بعضی از انیمیشن های باب که قبل از یک مبارزه ویژه نشان داده میشود باب میگوید "این همه یا هیچ چیز است."، "من منتظر این روز بودم."، "امیدوارم آماده باشی."، "حالا ، اجازه بده شروع کنیم!". در بعضی از انیمیشن های باب که بعد از بردن یک مبارزه (انیمیشن برد) ویژه نشان داده میشوند باب میگوید "من به کمال میرسم!"، "من هنوز اون طور که باید نیستم ."، "بدنیست... من با تو مبارزه میکنم... یک زمان." ، "سرعت و وزن".(تکن 6)
-"آیتم موو" ویژه باب در تکن 6 آزاد کردن تعدادی پرنده از کلاهی که پوشیده ، است.(تکن 6) 
-در کتاب هنری رسمی تکن 6 ، نام کامل باب "رابرت ریچاردز" معلوم شده است.(تکن 6)
-در حالت سفارشی در تکن 6 : شورش در مسیر خون باب میتواند شبیه به یک شخصیت سوپر سنتای و یک سر آشپز چاق شود.(تکن 6) 
-در مود کمپین سناریو تکن 6 ، باب باسی در بخش مرکزی خیایان 11 است.(تکن 6) 
-اولین حریف های باب در حالت "آرنا" کمپین سناریو ، گنریو و پائول فینکس هستند.(تکن 6) 
تکن 7: مجازات سرنوشت
گیم پلی
افزوده خواهد شد. 
داستان (سایت رسمی)
هنگامی که یک مبارز توانست قلب طرفدارانش را با توانایی و خوش چهره گی برباید، تصمیم گرفت تا خودش را با افزودن وزن به منظور رفع کاستی هایی که در مبارزاتش داشت، کاملا تغییر دهد. طرفدارانش از او نا امید شدند و معتقد بودند که او فقط چند پوند وزن اضافه کرده است اما باب از خودش مطمئن بود.
داستان (نوشته شده در بازی)
باب به مسابقات پادشاه مشت آهنین وارد میشود تا ثابت کند که قویترین در دنیاست، در راه نبرد، جاده منفجر شد و راه او را به جلو مسدود کرد. دود زدوده شد تا مرد تنهایی را نشان بدهد که از هاله ای شیطانی نشئت گرفته بود. باب هیچ نظری در مورد اینکه چرا این اتفاق افتاده نداشت، اما غریزه اش به او میگفت که این مرد به نابودی اطراف آنها مرتبط است. احساس عدالت در باب برانگیخته شد و قسم خورد با تمام توانش مرد پشت روی خود را شکست دهد.
اندینگ (خلاصه غیررسمی) 
باب در حالی که در هوا مثل توپ می چرخد فریاد می زند "سرعت و وزن" و خودش را با تمام وزنش روی بریان فیوری می اندازد. فقط چند ثانیه بعد از این به علت زیاد بودن میزان نیرو زمین می شکند و هردو به پایین سقوط می کنند.
نکات جالب
افزوده خواهد شد.
تکن تگ تورنمنت 2 
باب به عنوان یک شخصیت قابل بازی در تکن تگ تورنمنت 2 ایفای نقش خواهد کرد . 
داستان
به عنوان استاد هنر های رزمی معرفی شد، بدن خوب و صورت خوش قیافه باب طرفداران زیادی به دست آورد. با این حال، او نمیتوانست در برابر حریف های بزرگتر از خود پیروز شود، بنابرین او برای دنبال کردن یک رژیم که وزن او را در حالی که چابکی اش حفظ میشد افزایش می داد، از صحنه های هنر های رزمی ناپدید شد. بعد از چند سال، باب بازگشت، و آنهایی که او را می شناختند از تغییر او بهت زده و بیزار شدند. با این حال، باب داوری هایشان را نادیده گرفت و بسیار مغرور بود که به ترکیب کاملی از سرعت، قدرت و وزن دست یافته است.
اندینگ (خلاصه غیررسمی) 
در حالی که باب در خیابان قدم میزند گروهی از اراذل و اوباش را که کودکان کوچک را مجبور به دادن پول هایشان می کردند پیدا می کند. سپس او یک لباس ابر قهرمانی می پوشد و به دنبال تبهکاران میرود و فریاد میزند "سرعت و وزن!". با این حال ، به نظر نمیرسید اراذل و اوباش از او ترسیده باشند و حتی یکی از آنها باب را یک علامت ترافیک نامید . با این حال ، باب بچه ها را نجات داد و هر چهار اراذل را با یک تلاش کوچک شکست داد . به زودی او و بچه ها فریاد زدند "سرعت و وزن!" ، اما به زودی باب گریه یک زن را برای کمک می شنود . زمانی که او می رسد می بیند که زن در حال سقوط از پنجره خود است . باب خیلی سریع فکر می کند و یک کابل از یک مرد نزدیک می گیرد .  سپس او دو سر کابل را به دو سیم آتش نشانی وصل میکند و آن را تبدیل به یک تیرکمان بچگانه می کند . باب (به کمک بچه ها) ، به زودی خودش را به جهتی که زن در حال سقوط بود پرتاب می کند و قبل از اینکه او سقوط کند او را در هوا می گیرد. با این حال سرتیتر روزنامه های روز او را به عنوان ابرقهرمان معرفی میکند.
تکن روولوشن
باب به عنوان یک شخصیت غیرقابل بازی در free-to-play آنلاین بازی تکن روولوشن ویژه است. همراه با جیسی ، او در بروزرسانی کمپین ولنتاین در 12 فوریه 2014 اضافه شد .  همانند سایرین، ظاهر و حرکت او به طور مستقیم از تکن تگ تورنمنت 2 منتقل می شود.
تکن x استریت فایتر 
باب به عنوان یک شخصیت قابل بازی در استریت فایترxتکن ایفای نقش خواهد کرد .  
داستان
باب مرد مشهوری است که به عنوان یک شکارچی جایزه بگیر شناخته میشود که بدن خود را به اندازه زیادی به منظور مبارزه با مخالفان بزرگ تر تغییر داده است. در حالی که دیگران به شدت مخالف هستند، باب معتقد است که او اکنون "بدن کامل" دارد. او بسیار محکم و خویشتن دار است. جولیا، که نگران بود جعبه ممکن است برای اهداف بد استفاده شود، باب را استخدام می کند تا او را در سفر به سمت قطب جنوب همراهی کند.
داستان (نوشته شده در بازی) 
یکی از اعضای گروه حفاظت محیط زیست، جولیا را از جعبه درون شهاب سنگ افتاده مطلع می کند. او نگران است که اگر جعبه در دست فرد بدی بیفتد ، قدرت صندوق ممکن است برای اهداف بد مورد استفاده قرار گیرد ، او تصمیم میگیرد تا به قطب جنوب سفر کند اما تنهایی رفتن به خودکشی شبیه است و جولیا یک مرد غیر معمول را در روزنامه محلی میبیند...
جولیا: "فراری دستگیر شده...توسط شکارچی جایزه بگیر معروف.""اسمشو میدونم...".
جولیا: "فراری خطرناک گرفته شده توسط ... شکارچی جایزه بگیر مشهور" "من این نام را می شناسم ...".
باب ریچاردز، مردی که در سراسر کشور با باب شناخته شده است "... شکارچی جایزه بگیر با بلینگ "، با خوشحالی درخواست جولیا را می پذیرد.
باب: پس تو میخوای دنبال یه جعبه بگردی؟ به هر حال کار کاره!
جولیا تعجب می کند که آیا این مرد از خطراتی که در مواجهه با میشیما زایباتسو و شاندالو ممکن است نصیبشان شود می داند؟ با وجود عدم اطمینان، او دست دوستی میدهد.
جولیا: خوش اومدی باب!
نبرد حریف
همانطور که جولیا و باب در حال قدم زدن هستند روفوس باب را میبیند و فریاد می زند که او نمی تواند از او با Zangief فرار کند و تلاش میکند به روفوس بگوید که باب Ken Master نیست. همانطور که دو نفر در حال بحث هستند جولیا می خواهد محل را ترک کند، اما باب بسیار علاقه مند به مبارزه با "کسی از خویشاوند خود" است.
اندینگ 
دو گزارش به مطبوعات نشان می دهد که یک چراغ غول پیکر در جعبه پیدا شده است و کشف بسیار مهمی بود که سر تیتر روزنامه ها شد. جولیا به باب پاداش میدهد اما باب محترمانه آن را رد میکند و میگوید که او تنها برای تجربه آنجاست. بعدا جولیا اظهار میکند که باب واقعا جذاب است و او می گوید "این تازه شروع است.
نکات جالب
-عنوان او "بدن کامل" است.
-همکار رسمی او جولیا است. 
-رقبای باب و جولیا روفوس و زانگیف هستند.
نکات جالب شخصیت
-او تنها شخصیت تکن است که رابطه ای در داستان اصلی با دیگر شخصیت ها ندارد.
-روفوس از استریت فایتر و باب بسیار به هم شبیه هستند. هر دو مبارزان سنگین وزن و بلوند آمریکایی هستند که به نسبت وزنشان سریع هستند.
-مفهوم شخصیت Bob از فیلم رزمی 1989 "Qun Long Xi Feng" یا "Driver of Pedicab" گرفته شده است
-زیرا بعضی مردم شباهت هایی بین حرکت های باب پیدا کرده اند ، همانطور که در تصاویر منتشر از او دیده میشود ، و حرکت هایی که توسط سایر شخصیت های تکن استفاده میشود ، در مورد باب حدس میزنند که احتمالا شبیه موکوجین ، تتسوجین ، ناشناخته و کامبات است (تقلید کنندگان از حرکت دیگران) . با اینحال صفحه پروفایل رسمی او نشان میدهد که او "سبک آزاد کاراته" را اجرا می کند ، و ویدیو های مچ تکن 6 نشان میدهد که او یک سبک مبارزه اصلی دارد . 
دیالوگ 
قبل مبارزه: این یا همه یا هیچیه. / منتظر چنین روزی بودم. / امیدوارم آماده باشی. /  حالا نمایشو شروع کنیم / 
بعد از برد: من به کمال میرسم! / من هنوز اونجا نیستم. / بد نیست... باهات مبارزه میکنم... هر زمانی. /سرعت و وزن! 
تکن تگ تورنمنت 
قبل از مبارزه : بیایید مبارزه کنیم. / جالب به نظر میرسی. 
استریت فایتر x تکن 
قبل از مبارزه : مبارز کامل رو ببینید. / بسپرش به من… 
بعد از برد :
لبخند دل نشینی داری، چطوره به جای اره با گلهای زیبا پذیرایی کنی؟ (در مقابل آلیسا)
فکر کنم تو هم راز پشت سرعت و وزن رو فهمیدی. مرد خوب. (در مقابل خود)
تا وقتی افرادی شبیه تو این افراد هست, من باید کار کنم... (در مقابل بریان فیوری)
گفتی دنبال کسی میگردی؟ این ویژگی منه ! میتونیم بعد از آن صحبت کنیم؟ (در مقابل کریستی)
تفاوت بین ما سن نیست, اما وزنه ,هیهاچی میشیما. (در مقابل هیهاچی)
برای شام چیکار میکنی؟ روغن؟ (در مقابل جک ایکس) 
مبارزه زیبا و قشنگی بود, جولیا. تو همیشه در بازی خوبی (در مقابل جولیا)
پایان عالی به یک بازی هیجان دیگر!! (در مقابل کینگ) 
خرس، گوشت تازه است، و با شراب سفید عالی میشه. ... فکر میکنم شام امشبم رو پیدا کردم. (در مقابل کوما) 
خیلی زیباست! نگران نباش,شما در هیچ زمان یک قهرمان واقعی خواهید بود! (در مقابل لارس)
آیا خدمات تحویل در اختیار دارید؟ من می خواهم در اسرع وقت چند دستور را بگذارم... (در مقابل مارشال لاو)
قشنگه, پیروزی از آن منه! هی, اگه خارج از وظیفته, میخوای چند تا نوشیدنی بخر؟ (در مقابل لی وولانگ) 
کمک کردن به پیدا کردن راه خونه گربه های کوچولو هم قسمتی از کار منه، خانم کوچولو. (در مقابل لیلی)
کوهی از عضله؟ کاملا چرته! این چطور میخواد کمک کنه تا برنده شی؟ (در مقابل ماردوک) 
قدرت! سرعت! و وزن! اینا رو داشته باش تا کامل باشی! (در مقابل نینا ویلیامز) 
چی خوردی؟!.. ( در مقابل اوگر) 
 اگه در حال مزه ریختن باشیم, ممکنه که تو بهترین تو دنیا باشی. (در مقابل پائول) 
من مثل تو تمام انواع ترفندهای fancy-schmancy را ندارم فقط قدرت بدن کاملم رو دارم.(در مقابل ریون)
هر طور دوست داری بهم مشت بزن... روی بدن کامل من که مثل زره ست کار نمیکنه. (در مقابل استیو) 
-تو یک گل گرانبها هستی که به زیبایی شکوفا می شود، تو آینده هستی! (در مقابل شیایو )
تکن 7
قبل از مبارزه : امیدوارم آماده باشی. / حالا، بذار نمایش شروع بشه.
بعد از برد : بد نیست. من در هر زمان با شما مبارزه می کنم. / سرعت و وزن! 
ریج آرت
فعال سازی : سرعت و وزن!
ارتباطات شخصیت 
-ورژن لاغر او باب لاغر است.
-جولیا همکار تیمی او در بازی غیر مرتبط با داستان اصلی، استریت فایتر در مقابل تکن است.
-در تریلر استریت فایترxتکن توسط Rufus  استریت فایتر مورد حمله قرار گرفته بود ، که او را با Ken masters اشتباه گرفته بود .  

هر مشکلی در بیوگرافی بود بگید تا حل شه.
(کپی ممنوع)