بیوگرافی زافینا
ملیت: نامعلوم (احتمالا مصر) / صداپیشه: لیزلی ویلکرسون / سبک مبارزه: هنر های قتل باستانی / سن: 23 / گروه خون: نامعلوم / قد: 170 / وزن: 64 کیلوگرم / ستاره شناس و مدافع معبد / سرگرمی: ستاره شناسی / علاقه مندیها: آلیسا بوسکونوویچ، وانگ جینری، لارس الکساندرسون / تنفرات: ازازل، جین کازاما، سرگی دراگونوف کازویا میشیما / حضورها: تکن 6، تکن تگ تورنمنت 2، تکن سه بعدی
معرفی
زافینا در تکن 6 و تریلر رسمی بازی معرفی شد که در حال مبارزه با آسوکا کازاما و جک 6 بود. او مدافع دفینه ای خانوادگی است که توسط گروهی ارتشی و تا دندان مسلح از کشوری دیگر مورد حمله قرار گرفت. او مهاجمین را به تنهایی سرکوب میکند و در نتیجه، بزرگان خانواده او را به عنوان تنها قاتل قبیله تعیین میکنند. زافینا شخصیت سردی به نظر میرسد که معمولا حریفانش را طی مبارزات با گفته هایش تهدید میکند. به غیر از این، نکات شخصیتی درباره او بسیار کم هستند. با توجه به بیوگرافی اروپایی زافینا، ملیت او هندی است ولی زندگینامه ژاپنی او تاکید دارد که ملیت زافینا ناشناخته بماند. از لحظه ورود به تکن و هنگامی که طرفداران درباره ملیت زافینا بارها و بارها از هارادا پرسیدند پاسخ هارادا این بود: "احتمالا مصر". با این حال بسیاری از آیتم های سفارشی زافینا پس زمینه عربی او را نشان میدهد (مانند پوشش های پایین و موهای عربی) و همچنین نام بسیاری از حمله هایش ریشه در خاورمیانه و سومر و بابل و خیلی از خدایان دیگر بین النهرین (انلیل، اینانا، نامتار، تیامات) دارد و تهیه کننده تکن، هارادا گفته است که او "شخصیتی مونث از خاورمیانه است که از هنرهای قتل باستانی استفاده میکند.". با توجه به ماهیت های اسرار آمیز سبک مبارزه او، داستان پشت آن خیلی درباره زافینا نیست، گفته شده که حتی در زمان کودکی مهارت هایش بی نظیر بودند. او توانست گروهی از سربازان مسلح را به تنهایی شکست دهد و به سرعت در قبیله اش دارای رتبه شد و راز های ناگفته ای درباره کسانی که زندانی شده بودند داد. زافینا با استفاده از مهارت های ستاره شناسی توانست تخریب زندان را پیش بینی کند. مخلوق آزاد شد و برای متوقف کردن دو ستاره از برخورد به هم و ایجاد یک آخر زمان وارد شد. با اینکه او عنوان ستاره شناس را یدک میکشد، توانایی های او به استفاده از بدنش به عنوان یک قاتل محدود نمیشود (منظورش اینه که دست خالی نمیجنگه) و حتی در استفاده از خنجر نیز مهارت دارد و همچنین میتواند انرژی را حس کند و تعیین کند که آن منفی است یا مثبت. با وجود مبارزه به عنوان یک کودک با گروهی نظامی، گفتگو های او در کمپین داستانی نشان میدهد که گروهی که با آنها جنگید تنهای گروهی نیست که با آن مبارزه کرده، زیرا به نظر میرسد به خوبی با ریون آشناست و احتمالا با او کار کرده و یا علیه او، در هنگامی که دراگونوف به از نیروی روسیه شناخته شده، بوده است.
تکن 6
گیم پلی
سبک مبارزه زافینا هنرهای باستانی ترور است. زافینا طوری حرکت میکند که هارادا آن را شبیه به عنکبوت میداند.
داستان
آغازین: زافینا در خانواده ای پیروز بر شیطان متولد شد که قدمت آن به دوران باستان میرسد. با قدرت های معنوی استثنایی که از سن جوانی نشان داد، به عنوان جنگجویی به منظور محافظت از دفینه خانوادگی بزرگ شد. زمانی که این دفینه توسط گروهی مسلح از کشوری دیگر مورد هجوم قرار گرفت، زافینا عاملان را مورد حمله قرار داد و به تنهایی بر آنها پیروز شد. در پاسخ به دفاع موفق او، بزرگ خانواده عنوان تنها قاتل قبیله را به او داد. زافینا در زندگی عمومی اش توانایی های معنوی خود را به عنوان ستاره شناس مورد استفاده قرار داد. در طالع بینی هایش نشان از رخدادهایی شیطانی به چشم خورد و باعث ناراحتی او شد و او را برای راهنمایی به بزرگ قبیله کشاند. بزرگ قبیله برایش افسانه ای باستانی را فاش کرد که تنها تعداد انگشت شماری از آن مطلع بودند. با توجه به افسانه، زمانی که دو ستاره شوم در تماس قرار میگیرند، پلمپ سحر آمیزی که خانواده قرن ها آن را حفظ کرده اند شکسته خواهد شد و جهان پایان خواهد یافت. پس از شنیدن این افشاگری، زافینا به سرزمینی در شرق دور رفت، جایی که انتظار میرفت ستاره های شرور را ببیند. هدف او جلوگیری از آنها قبل از اتفاقاتی است که ممکن است رخ بدهد.
اندینگ
بعد از اینکه زافینا ازازل را شکست داد، از معبد خارج شد و با پیرمردی روبرو شد که احتمالا راهنمای او بود. آنها چیزی نمیگویند و سر خود را به نشانه تایید تکان داده و به راه خود میروند. پیرمرد منطقه را ترک میکند و زافینا به معبد باز میگردد و درها پشت سرش بسته میشوند. پس از آن کل موقعیت معبد سقوط میکند. از آنچه به سر زافینا آمده معلوم نیست.
کمپین داستانی
برخلاف اکثر شخصیت های تکن 6، زافینا در حالت کمپین سناریو یک باس نیست. در عوض او با لارس الکساندرسون و ریون (یا شخصیت دیگری که بازیکن انتخاب کند) متحد است و با ارتشی از سربازان تکن مبارزه میکند. بعد از این، او به آنها محل خرابه های معبد را که ازازل در آن ساکن است میدهد. 
تکن تگ تورنمنت 2
زافینا شخصیت قابل بازی تکن تگ تورنمنت 2 است که داستانی غیر مرتبط با داستان اصلی دارد.
اندینگ
زافینا در حال بررسی برخی از متون رمزگذاری شده روی دیوار های معبد است، او متوجه میشود مردانی مسلح در حال نزدیک شدن هستند. وقتی یکی از مردها تلاش میکند تا به زافینا شلیک کند او ناپدید میشود و بعد از اینکه بار دیگر نوشته ها را بازبینی میکند تمام مهاجمین را مورد حمله قرار داده و شکست میدهد.
نکات جالب شخصیت
-او تگ پرتاب ویژه ای با اوگر واقعی دارد. جایی که او Diabolos را اجرا میکند در حالی که اوگر واقعی با شاخ هایش درگیر حریف است.
-آیتم حرکتی او احضار او به دنبال حریفانش است.(تکن تگ تورنمنت 2)
-زافیرا کلمه ای عربی است که به ندرت مورد استفاده قرار میگیرد و زن را پیروز معرفی میکند. ممکن است اسم شخصیت از این کلمه برگرفته شده، اما به اشتباه زافینا نوشته شده باشد.
-وبسایت اروپایی تکن 6 به نادرست زافینا را از هند معرفی کرد.
-در تریلر "قدرت همه چیز است" برای قیام خونین، زافینا با دو خنجر نشان داده میشود.(تکن 6)
-همراه با مبارزه در تریلر، زافینا دو درب را باز کرد و از چیزی که دید شوکه شد. چیزی که دید نامعلوم است اما گمانه زنی ها احتمال میدهد که ازازل باشد.(تکن 6)
-در اندینگ زافینا، استاد او ردایی شبیه به شخصیت سول کالیبر پوشیده است.(تکن 6)
-زافینا (و همچنین کریستی مونتیرو در تکن 5: رستاخیز تاریکی) میتوانند به صورت سفارشی به شکل پرنسس یاسمین از علاءدین دیزنی در بیایند.(تکن 6)
-رقبای زافینا در استیج 1 و 2 در مد آرنا کمپین داستانی ریون و کازویا میشیما هستند.(تکن 6)
-زافینا نقش کوتاهی در اندینگ دویل جین دارد، که در آن او هسته ازازل را پس از آنکه انرژی دویل جین به درون آن جذب میشود بازیابی میکند.(تکن 6)
روابط شخصیت
-اجداد او مسئول زندانی کردن ازازل بودند.
-با ریون و لارس الکساندرسون در سناریو کمپین کار میکند.
-در کمپین داستانی به وانگ جینری اطمینان میدهد که لارس میتواند دنیا را نجات بدهد.
-اشاره زافینا به لقب دراگونوف، فرشته سفید مرگ، نشان از تقابل این دو در گذشته دارد.
-ریون را چندین بار در تکن 6 ملاقات کرده است.
دیالوگ های زافینا
در هنگام مبارزه
-اگه برای زندگیت ارزشی قائلی همین حالا دست بکش!
-این نبردیه که نمیتونی ازش دور بشی!
-بهت هشدار دادم
-مرگ به سراغت میاد
تکن تگ تورنمنت 2
-مرگ به سراغت میاد
-من سرنوشتمو قبول کردم، هر چی که باشه.
-فقط من قدرت تغییر سرنوشت رو دارم
در هنگام برد
-نگی بهت هشدار ندادم.
-باید عجله کنم.
-همین حالا برو، تا شاید زنده بمونی.
-تو به حد کافی برای تغییر سرنوشت قوی نیستی.

کپی هم به شدت ممنوعه