(کپی ممنوع) 

*بیوگرافی جون کازاما* 
ملیت : ژاپن 
صدای شخصیت : شیاو کیکوچی ، مامیکو نوتو
سبک مبارزه : هنر های رزمی سنتی کازاما
سن :  22 (تکن 2) ، 37 (تکن 3) ، 43 (تکن تگ تورنمنت 2)
گروه خونی : AB
قد : 170 سانتی متر
وزن : 54 کیلوگرم
شغل : مامور WWWC (قبلا)
سرگرمی:تماشای پرندگان و غروب خورشید
علایق : پسرش ، هیهاچی میشیما (احتمالا)  ، حیوانات ، نجات مردم ، صلح ، خلوص
تنفرات : فریب ، ژن شیطانی ، اوگر ، خشونت ، بد و بد کاری ، شیطان 
معرفی 
جون کازاما در تکن 2 معرفی شد . او به عنوان یک زن مرموز و بی باک و جنگجوی صلح به تصویر کشیده شد .گرچه در ابتدا او برای متوقف کردن کازویا وارد تورنمنت دوم شد (در آن زمان او مامور WWWC بود) اما  آن دو مجذوب یکدیگر شدند . (با  گفتگوی کازویا در کمپین  سناریو که او را "مرموز" توصیف کرد) و سرانجام ، جون جین را حامله می شود .  بعد از تورنمنت ، او به جنگل نقل مکان می کند و به صورت انحصاری زندگی می کند ، اما شیطان که میزبان اصلی خود را از دست داده بود (کازویا در این موقع توسط هیهاچی کشته شده است .)، تلاش در جستجو و پیدا کردن و تصرف جین می کند اما جون موفق می شود او را دور کند و براند . زمانی که اوگر شروع به حمله و کشتن برخی از شرکت کنندگان تورنمنت دوم می کند زندگی آرام و صلح آمیز او با جین پایان می یابد . جون میان قربانیان اوگر بود . در طول مبارزه ، او از جین خواست تا به پیش هیهاچی فرار کند .  این آخرین باری بود که جین مادرش را دید چون اوگر او را زد و او بیهوش شد . در طول غیبت او در نهایت بخشی از شیطان موفق شد وارد بدن جین شود .اگر چه جون هنوز مفقود است ، اما حضور مداوم و تعالیم او به جلوگیری از فعال شدن ژن شیطانی جین کمک می کرد .  برای مثال اولین بار در تورنومنت چهارم اتفاق افتاد که تصویر جون مانع جین از کشتن پدر و پدربزرگش شد . خود هارادا شخصا در موارد متعدد اظهار داشت که وضعیت فعلی جون "گمشده " است ، نه مرده . این منجر به حدس و گمان در مورد ظاهر بعدی او در  بازی های آینده تکن شده است . در ابتدا ، قبل از انتشار تکن تگ تورنمنت 2 ، هارادا اظهار داشت اگر جون طرفدار کافی داشته و توییتر به همراه داشته باشد او جون را باز می گرداند . طولی نکشید که او بیشتر از آنچه معین شده بود دنبال کننده دریافت کرد ، و در واقع جون در بازی شامل شد . 
نام او در سه گانه اصلی مبارز محیط زیست است . 

بازی هایی که در آنها ظاهر شده به ترتیب :
تکن 2 (1995)
تکن 3 (1997) *فقط در مقدمه آرکید
تکن 4 (2001) **فقط در اندینگ جین به عنوان یک روح یا خیال
تکن تگ تورنمنت (1999
تکن تگ تورنمنت 2 (2011)
تکن روولوشن (2013) 
سایر حضور ها : 
تکن د موشن پیکچر (1997)
تکن "فیلم 2010"(2010)
حدس و گمان ها 
باس نهایی تکن تگ تورنمنت یک شخصیت است که به عنوان "ناشناخته" نام گذاری شده است . ناشناخته یک زن آسیایی با چشمان زرد درخشان و با پوششی لجن مانند بنفش روی بدن برهنه اش است . 
پشت سر او نوعی گرگ-نمای روح مانندی هر حرکتی را که او انجام می دهد تقلید می کند و این تصور را میرساند که کنترل اعمال او را به دست دارد .
ناشناخته توانایی تقلید کردن تمام توانایی های شخصیت های دیگر را دارد ، و بازیکن میتواند سبک مبارزه را در حین پرواز با فشردن دکمه پایین در سمت راست دسته تغییر دهد . چیزی که جالب است این است که ناشناخته از سبک جون کازاما در شروع مبارزه استفاده میکند که این میتواند به معنی ارتباط این دو شخصیت با هم باشد و خیلی ها باور دارند که ناشناخته همان جون کازاما است.
با انتشار کتاب هنری تکن 6، به نظر میرسید که او خواهر جوانتر جون کازاما است اما این طرح بعدا کنار گذاشته شده بود. این جزئیات ربط بین آنها را نشان  میدهد و اینکه وزن های یکسانی ندارند، و شبیه به یک شخص به نظر نمیرسند.
نکته جالب دیگر اینکه به نظر میرسد آسوکا کازاما جایگزین جون کازاما در بازی شده باشد، هر دو گیم پلی مشابهی دارند (حرکات مشابهی دارند، اما آسوکا حرکات بیشتری از جون دارد.) آسوکا اولین بار در تکن 5 حضور پیدا کرد. در بازیهای قبلی تکن، جون کازاما از نیروی فرشته ای خود استفاده میکرد که باعث میشد موقتا شیطان را سرکوب کند، و اتفاقا آسوکا هم همین ویژگی را دارد چنان چه در اندینگ تکن 5 می بینید که هنگامی که جین سرش را به روی سینه آسوکا گذاشت شیطان درونش غیر فعال شد و آسوکا با لگد او را از خود دور کرد.
چیزی که جالب است این که اگر آسوکا از قدرت خود بی اطلاع است (یا نسبتش با جین) پس ممکن است که هیچ کدام از کازاما ها از این قابلیت مطلع نباشند. به نظر می رسید که جون میتواند شیطان کازویا (پدر جین) را کنترل کند اما آسوکا در کنترل شیطان در اندازه جون قوی نیست و پیداست که جون کازاما خیلی قویتر از آسوکا بود. البته نمیشود این را هم نادیده گرفت که آسوکا از قدرت خود بی اطلاع بوده و بدون اینکه بخواهد در مقابل جین از آن استفاده کرده بود. بنابراین میتوان انتظار داشت که قدرت او در آینده بیشتر شود
تاریخچه 
تکن 2 
پرولوگ
جون یک مامور WWWC است ، یک سازمان حفاظت از حیات وحش . او بسیار سایکیک است و می تواند نیروی های مرموز اطراف کازویا را احساس کند . او علاوه بر وظیفه خود که دستگیری کازویا بود که حیوانات محافظت شده را قاچاق میکرد ، میخواست در طول مسابقه کازویا را از قدرت شیطانی اش رهایی ببخشد.  
اندینگ "خلوص" 
یک جنگل نشان داده میشود . پرندگان ، یک سنجاب و یک اسب دیده میشوند . یک اتوبوس زرد در جنگل توقف میکند . جون کازاما از اتوبوس به جنگل گام بر میدارد . جون یک نفس عمیق می کشد . بعضی از پرندگان ، یک اسب ، یک گوزن و یک سنجاب به سمت او می آیند . جون به سنجاب اجازه میدهد از یکی از بازو هایش بالا برود و روی شانه اش بیاید.  یک پرنده روی شانه دیگر او می ایستد . سپس جون روی پشت اسب نشان داده میشود ، خورشید تقریبا غروب کرده است . مدتی بعد ، جون از پشت اسب پیاده میشود و کمی به جلو حرکت میکند . جون شروع به تماشا کردن غروب آفتاب میکند .  
نکات جالب 
-جون از "دشت صبح اوساکا" به عنوان استیج خود استفاده میکند، به هر حال آثار باستانی را میتوان در نمای دور دید. این ناهماهنگی توسط نامکو توضیح داده نشده است.
-ساب باس جون کازاما وانگ جینری است . 
-جون به عنوان باس میانی در تنظیمات ورژن آرکید "شخصیت جدید" و در حالت تست با بائک و لی حضور دارد، که تنها توسط مارشال لاو میتواند مورد ضرب و شتم قرار بگیرد. آن را میتوان عوض کرد به صورتی که جون یکی از ده شخصیتی باشد که بازی با او شروع میشود. انجام اینکار باعث میشود جون به عنوان شخصیتی قابل بازی، غیر قابل انتخاب شود (در ورژن آرکید تکن 5 پلی استیشن 2 اعمال نمیشود.). برای حل این مشکل، تنظیمات تست را تحت "شخصیت جدید" به جون و لی تغییر بدهید.
-در نسخه پلی استیشن ، اگر با آنجل/دویل بازی کنید جون مید باس مرحله 9 خواهد بود . 
تکن تگ تورنمنت 
داستان 
تکن تگ تورنمنت بازی غیر کانن تکن است و حاوی طرحی نیست . 
اندینگ 
جون در کنار جین کازاما ایستاده است ، که روی زمین قرار دارد . آنها در استیج ناشناخته" هستند . او دولا میشود ، و این معلوم میشود که جین روی پیشانی خود علامت شیطان را دارد .  جون پیشانی او را لمس میکند ، صفحه نمایش برای یک ثانیه سفید میشود ، و علامت شیطان  ناپدید میشود . جون کمی لبخند میزند و تماشایی دوست داشتی به پسرش میکند . زمانی که جین دوباره آگاهی خود را به دست می آورد و کمی بلند میشود ، که فقط چند ثانیه بعد بود ، جون در هیچ جایی دیده نمیشود . این فرض وجود دارد که این روح جون بود که جین را التیام داد . 
نکات جالب 
-به دلیل شباهت های فیزیکی شخصیت باس تکن تگ تورنمنت ناشناخته ،  بسیاری معتقدند که در حقیقت او یک ورژن جن زده از جون است . این شباهت ها عبارتند از خالکوبی او که شبیه به جین است و اینکه او همیشه مبارزه خود را با مووست جون شروع میکند. با این حال تفاوت آنها در قد از یک اینچ کامل ، تفاوت در رنگ چشم ها (جون چشم های قهوه ای دارد ، ناشناخته چشم های سبز دارد) و اینکه که جون راست دست است و ناشناخته چپ دست است ، این را بعید می سازد که آنها یک شخصیت باشند ، با این حال به نظر میرسد طرفدارن هنوز معتقدند که آنها یک شخصیت و یکسان هستند . 
-اندینگ جون کازاما شبیه به اندینگ آنجل است .  
تکن تگ تورنمنت 2 
جون به عنوان اولین نیمه از باس نهایی به کار میرود و در مود انفرادی مبارزه میکند . هنگامی که او مورد ضرب و شتم قرار میگرد به ناشناخته تبدیل میشود . 
داستان
مادر جین کازاما ، رهبر میشیما زایباتسو . او همچنین یک استاد هنر های رزمی سنتی کازاما است . او برای چیزی با چشمان غم انگیز جستجو میکند . 
اندینگ
جون در شب در یک فضای تاریک دیده میشود . او چشمهایش را می بندد و به زودی نور های مختلف درخشان همراه با ارواح حیوانات ظاهر میشود ارواح و نور ها به سمت او می روند و دور او به شکل دایره در میایند و تبدیل به یک گلوله درخشان میشوند و جون را داخل خود نگه میدارند . سپس گلوله با سرعت به آسمان میرود و به صورت نور های درخشان که در جهت های مختلف حرکت کردند منفجر میشود و تبدیل به تعدادی ستاره میشود . 
نکات جالب 
-این بازی اولین حضور قابل بازی جون را بعد از اولین تکن تگ تورنمنت نشان میدهد ، که بیش از 10 سال پیش منتشر شده بود . 
-هرگاه بازیکن اوگر را شکست دهد نور سفیدی بازیکن را احاطه میکند. جون یا "باغ آسمانی" آشکارا معلوم میشود و مبارزه بین جون و بازیکن ادامه پیدا میکند. اگر بازیکن ببازد، در ادامه جون دیده میشود و تا شمارش معکوس در حال قدم زدن دیده میشود. اگر بازیکن ببرد، "باغ آسمانی" به "باغ سقوط" تبدیل میشود و ناشناخته جای جون را میگیرد.
-او یکی از معدود شخصیت هایی است که استیج خود را دارد ، که "هونلی گاردن" (باغ آسمانی) است . 
-تبدیل شدن جون به ناشناخته به تفکر اولیه نامکو که ناشناخته خواهر جون است برمیگردد . 
-او یک تگ ویژه پرت کردن با آسوکا دارد ، هنگامی که او "Cherry Blossom" را اجرا میکند و آسوکا "Twisted Limbs" اجرا میکند.  
-او یک تگ ویژه پرت کردن با جین دارد ، هنگامی که او "Riai so" را اجرا میکند و جین میتواند "Shun Ren Dan" اجرا کند . 
-او پز پیروزی ویژه ای با دویل جین دارد. وقتی جین تمام حرکاتش را به خاطر جون متوقف میکند جون احتمالا دگرگونی او را سرکوب کرده است.
(یعنی از فرم شیطانی اش در میاید) 
تکن روولوشن 
جون به عنوان یک شخصیت غیر قابل بازی در free-to-play آنلاین بازی تکن روولوشن ایفای نقش میکند . او در 26 نوامبر 2013 در بروزرسانی به عنوان بخشی از کمپین زمستانی اضافه شد . همانند سایرین، ظاهر و حرکت او به طور مستقیم از تکن تگ تورنمنت 2 منتقل می شود. 
تکن : د موشن پیکچر 
به عنوان یک کودک ، جون شاهد پرتاپ شدن کازویا میشیما از یک صخره توسط پدرش ، هیهاچی میشیما بود . او برای تلاش و نجات کازویا به پایین صخره رفت اما موفق نشد او را پیدا کند . توسط این تجربه دوران کودکی و دوران بلوغ او خالی از لطف بود . در حال حاضر ، جون یک مامور WWWC است ، یک سازمان حفاظت از حیات وحش . او بسیار سایکیک است و میتواند نیرو های مرموز اطراف کازویا میشیما را احساس کند (کسی که از سقوط از صخره جان سالم به در برد) . او با افسر پلیس لی وولانگ همکاری میکند و وظیفه آنها تحقیق کردن درباره مهندسی ژنتیک سلاح های زیستی کنگلومرا میشیما است ، اما فکر او به طور مداوم به سمت کازویا کشیده میشود ؛ او نمی‌تواند اجازه دهد نفرتش او را بگیرد و پدرش هیهاچی میشیما را بکشد . بعد از مواجه های فراوان ، جون می‌فهمد که کازویا توسط شیطان تصرف شده اما توانایی آن را دارد که کازویا را متقاعد کند زندگی هیهاچی را ببخشید . داستان به آینده کشیده میشود و نشان داده میشود که جون یک زندگی صلح آمیز و شاد با پسرش جین کازاما دارد . با این حال او قادر به احساس چیزی عجیب در آسمان است (به احتمال زیاد اوگر) . او به جین قول میدهد که همه چیز خوب خواهد بود و دست در دست هم آنجا را ترک می کنند . 
نکات جالب شخصیت 
-جون میتواند نفوذ دویل جین را سرکوب کند . گفتگو در اندینگ تکن 4 کازویا نشان میدهد این توانایی منحصر به فرد او نیست ، بلکه در میان اعضای خانواده کازاما مشترک است . 
-کاتسوهیرو هارادا ، کارگردان تکن با تایید اینکه شخصیت هایی که قطعا مرده اند اولین کینگ و اولین آرمور کینگ هستند اشاره به این میکند که ممکن است جون هنوز زنده باشد . 
-قصد شده بود تا جون به تکن 3 بیاید، و این را هکر ها با هک کردن پس مانده دیتا های بازی فهمیده بودند. او پرتره منحصر به فردش را دارا بود و در مبارزه از بدن نینا ویلیامز و حرکات جین کازاما استفاده میکرد.
-در حالت سفارشی تکن 5 : رستاخیز تاریک ، آسوکا کازاما میتواند شبیه به جوانی جون باشد . یک شباهت کوچک مدل موی گردن و تل مو مجهز شده تا آسوکا بتواند شبیه جون باشد . تنها یک تفاوت وجود دارد که موی سفارشی قهوه ای است در حالی که جون موهای سیاه دارد و آسوکا کوتاه تر از جون است . 
-لینگ شیایو نقشی شبیه به جون دارد ، او برای نجات جین تلاش میکند همانطور که جون برای نجات کازویا تلاش میکرد . 
-در یک نظرسنجی تکن توسط DigitalSpy در سپتامبر 2012 پرسیده شد : شخصیت مورد علاقه شما کیست ؟ جون با 3.3 % از رای ها یازدهم شد - او در جایگاه قبل از کازویا (4%) و بالاتر از لیلی و آنا (هردو 3%) قرار گرفت . از همه کاراکتر های مونث ، جون در جایگاه سوم قبل از شیایو قرار گرفت . 
دیالوگ ها 
تکن تگ تورنمنت 
هنگام مبارزه :تو جرئت کردی با سرنوشت مقابله کنی؟/ آماده شو ! / پس نجات پیدا کردی *برای شخصیت هایی که در تکن 2 حضور داشتند / قدرت بزرگی رو حس میکنم / (در مقابل جین کازاما)  آیا تو آموزش های منو فراموش کردی ؟ 
ارتباطات شخصیت 
-مادر جین کازاما . 
-این گمان وجود دارد که توسط اوگر مورد حمله قرار گرفته و کشته شده ، که تاکنون تایید نشده است.  
-احتمالا عمه آسوکا کازاما . 
-احتمالا خواهر پدر آسوکا . 
-به احتمال زیاد همسر کازویا . 
-در تکن : د موشن پیکچر همکار لی وولانگ بود . 
-در تکن : موشن پیکچر میشل چانگ را از کشته شدن توسط کازویا نجات داد . 
درخت خانوادگی

(کپی ممنوع)