بیوگرافی کامل لئو کلیسن
بیوگرافی لئو کلیسن
نوشته: لینگ میلی ، عزیزم


بیوگرافی لئو کلیسن
ملیت: آلمانی
صدای شخصیت: ورونیکا تیلر (در بازیهای تکن 6 و تکن 7) 
سبک مبارزه: باجیکوان
سن: 19 (تکن 6)
گروه خونی: AB
قد: 175 سانتی متر
وزن: 69 کیلوگرم
شغل: کاشف غار (تکن 6)
سرگرمی : کشف و مطالعه غارها
علایق: مادرش، پدرش، ماجراجویی، زمین کشاورزی، هوای تازه، آسوکا کازاما و لی لی (در کمیک تکن)
تنفرات: کازویا میشیما، شرکت جی، شهرهای بزرگ
بازیهایی که در آن ها ظاهر شده به ترتیب:
 تکن 6 (2007)
تکن تگ تورنمنت 2 (2011)
تکن اچ دی نسخه اول (2012)، انقلاب روولوشن (2013)
تکن 7 (2015)
معرفی
النور کلیسن، که بیشتر با نام لئو شناخته شده است یک شخصیت در سری بازیهای مبارزه ای تکن است.لئو اولین بار در تکن 6 ظاهر شد، و نیز بعد از آن در بروز رسانی بعدی بازی (تکن 6: قیام خونین) حضور یافت.لئو اولین بار در تریلر رسمی تکن 6 دیده شد که در آن در حال مبارزه با آرمور کینگ بود.لئو یک یتیم است که پدر و مادر خود را تحت شرایطی که پلیس مایل به ادامه تحقیقات درباره آن ها نبود، از دست داد.او چشم های آبی روشن و موهای کوتاه و بور دارد.اولین لباس او شامل یک پیراهن بسته شده با سگگ، به همراه یک کت قرمز، سیاه و سفید است.او یک شال قرمز با یک آویز لنگر مانند و دستکش های قرمز می پوشد.همچنین او یک جفت چکمه قهوه ای و یک جین آبی می پوشد.لباس P2 او حاوی چیز های شیک است .که عبارت اند از یک پیراهن سفید آستین بلند به همراه شلوار و دستکش های سفید.باجیکوان یک هنر رزمی چینی است که در آن بیشتر از آرنج استفاده می شود.لئو به طوری طراحی شده است، که هم برای بازیکنان مبتدی و هم بازیکنان با تجربه مناسب است.
تکن 6
داستان آغازین 
لئو جزوی از یک خانواده بسیار با استعداد است.پدر لئو یک غارشناس معروف جهانی است در حالی که مادر لئو به عنوان مدیر اجرایی به شرکت جی خدمت می کرد.گرچه زمانی که لئو یک کودک بود پدرش در حین یک سفر کاری ناپدید شد، اما لئو هنوز می خواست از سنت خانواده اش پیروی کند و تبدیل به یک غارشناس شود.به لطف یک تربیت مناسب، لئو دارای حس شخصیتی قوی است.زندگی دلپذیر و بی حادثه بود تا زمانی که یک روز مهم اتفاق افتاد و مادرش توسط یک مهاجم ناشناس کشته شد.لئو افسرده و پر از غم و اندوه، از اینکه پلیس خیلی سریع و بدون هیچ توضیحی از تحقیقات خود صرف نظر کرد، خشمگین شد.لئو قول داد تا حقیقت را پیدا کند.در حین تحقیقات خود به شرکت جی کازویا میشیما رسید و دریافت که یک فرد توجه او را به خود جلب کرد.شرکت جی در آن زمان به عنوان مبارز جهانی معروف بود و نزدیک شدن به کازویا دشوار بود و به نظر می آمد که لئو در تلاش های خود به یک بن بست غیر قابل عبور رسیده است.در آن زمان میشیما زایباتسو خبر آغاز شدن مسابقات مشت آهنین را پخش کرد.لئو متوجه شد که آن حادثه توسط کازویا میشیما برنامه ریزی شده بود.و فهمید که شاید این تنها فرصت برای انتقام گرفتن از کازویا باشد، لئو تصمیم گرفت وارد مسابقه شود.
اندینگ، یک نامه (خلاصه غیر رسمی)
لئو به همراه یک دسته گل به سمت قبر مادرش می رود.او متوجه یک نامه برای او و یک سوسن می شود.لئو نامه را می خواند، سپس نفسی می کشد و به سرعت به سمت دیگر بر می گردد، معلوم می شود که فقط او آنجا است.آه می کشد و به آسمان نگاه می کند.ممکن است که آن نامه توسط پدرش نوشته شده باشد، که احتمالا می تواند به معنی آن باشد که او هنوز زنده است.
تکن 7 
داستان (وب سایت رسمی)
لئو به امید کشف بیشتر در مورد مادر مرحومش، کسی که یک پژوهشگر برای میشیما زایباتسو بود، وارد مسابقات مشت های آهنین می شود.زمانی که لئو متوجه می شود که صحنه نبرد متعلق به میشیما دوجو بوده نمی توانست شانسش را باور کند.با این حال، زمانی که به آنجا رسید دوجو خراب بود.مهتاب از طریق سوراخ های دیوارها و سقف می تابید، و زمین را درخشان کرده بود و زیبایی عجیبی به وجود آورده بود.کمی بعد یک ناشناس، یک شبح شناور (یوشیمیتسو) ظاهر شده، و به آرامی به سمت لئو سر خورد.شبح شمشیری را در دست چپ خود نگه داشت که با سرعت چرخانده می شد.او چه اهریمنی بود؟ به نظر می رسید نوعی ماهی مرکب پرنده یا هشت پا باشد.او یک اهریمن بود؟ سپس در نهایت او روی لئو افتاد: این موجود عجیب حریف او بود.او با احتیاط آماده مبارزه شد.
اندینگ
لئو درباره ظاهر عجیب یوشیمیتسو سردرگم است، لئو فکر می کند که یوشیمیتسو دقیقا کیست.کنجکاوی می کند و با یک حرکت ناگهانی از جا می پرد، لئو تصمیم می گیرد تحقیقات خود را از سر بگیرد، از یوشیتسو خداحافظی می کند.
تکن تگ تورنمنت 2 
داستان
پدر لئو یک کاشف غار معروف جهانی و مادر لئو مدیر اجرایی شرکت جی بود.با این حال هنگامی که لئو کوچک بود پدرش در حین یک سفر کاری گم شد، و بعد از آن مادر لئو به تنهایی کودکش را پرورش داد، بعدها همچنین مادر لئو هم کشته شد.هنگامی که لئو درباره قاتل او جستجو می کرد، نام کازویا میشیما، در شرکت جی به عنوان مبارز جهانی توجهش را جلب کرد، اما تقریبا نزدیک شدن به او غیر ممکن بود.
اندینگ (خلاصه غیررسمی)
لئو روی یک قطار دیده می شود که به نظر می رسد متعلق به شرکت جی است.یک مرد نشان داده می شود که در یکی از اتاق های قطار در حال استفاده از لپ تاپ است او از اتاق می رود.لئو دزدکی حرکت می کند و از لپ تاپ برای برای پیدا کردن اطلاعات درباره مادرش استفاده می کند.او می فهمید که مادرش یکبار یک ناظر برای برنامه ژن شیطانی میشیما زایباتسو بوده است.سلول ژن شیطانی با سلول یک فرد عادی ادغام شده است، بنابراین میشیما زایباتسو یک رشته ترکیبی برای استفاده ایجاد کرده است.این برنامه بعد از مرگ و میر مختلف اشخاص مورد آزمایش قرار گرفته شده، لغو شد.اما کلیسن هم "مرگ" NTO1 (استیو فاکس) را گزارش داده بود.ناگهان، در حالی که لئو اطلاعات را در یک UBC ذخیره می کرد، مرد برگشت و متوجه یک نفر در کابین جلو شد، خود را مسلح کرد و وارد شد.لئو موفق شد که از طریق پنجره به بالا قطار برود، تنها سه مرد مسلح او را محاصره کرده بودند.لئو با قاطعیت، قسم خورد که قاتلان مادرش را پیدا خواهد کرد و از روی قطار پرید، و از روی پل، روی یک برکه عبور می کند... 
تکن روولوشن
-لئو در حالت رایگان آنلاین تیکن روولوشن ویژه است، که یکی از چهار شخصیت باز شدنی است. همانند سایرین، ظاهر و حرکت او به طور مستقیم از تکن تگ تورنمنت 2 منتقل می شود.
نکات جالب
-آیتم موو لئو در تکن 6 شلیک آتش در هوا به همراه تپانچه است در حالی که آیتم موو جدید او در تکن 6: قیام خونین ضربه زدن به حریف با چماق است.(تکن 6)
-در حالت کمپین سناریو او رئیس مکان حفاری باستان شناسی است.(تکن 6)
-ساب باس لئو در میدان مسابقه کازویا میشیما است، بر خلاف اکثر کاراکترها که در نهایت با پسرش (جین کازاما) مبارزه می کنند.(تکن 6)
-لئو دارای یک تیم ویژه پرت کردن با امیلی راچفورت است که در آن لئو "دانگ یانگ دا" را اجرا می کند ، سپس هر دو با هم حمله می کنند (لئو "Bei Zhe Kao" را اجرا می کند و لیلی "Piercing Thorn" را اجرا می کند.)(تکن تگ تورنمنت 2)
-لئو دارای یک تگ ویژه پرت کردن با فنگ است که در آن هر دو حریف را به شدت می زنند.(تکن تگ تورنمنت 2)
-نامکو جنسیت لئو را مبهم نگه داشته زیرا آنها "می خواهند که بازیکنان کاراکتر بدون در نظر گرفتن جنسیت او را دوست داشته باشند".
-به اشتباه بیشتر بازیکنان، لئو دارای موی دخترانه ویژه سفارشی است، که نشان می دهد لئو دختر است، در حالی که او در آرت بوک تکن 6 جزو رده مذکر قرار داد شده، که نشان می دهد او واقعا پسر است.در تریلر تکن تگ 2 او همچنین در قسمت مونث قرار دارد.
-طراحی لئو ممکن است بر اساس روک هاوارد از خشم کشنده و کینگ از Art of Fighting series due در نگاه «یا ظاهر» مشابه شان باشد.
-موضع گیری لئو بسیار شبیه موضع گیری هیهاچی میشیما است.(موضع گیری ای که هیهاچی از تکن 3 به بعد استفاده کرد.)
-معلوم نیست که پدر لئو چگونه مرده است، به بطوریکه تنها ذکر شده که او در حین یکی از اکتشافاتش ناپدید شد.با این حال، اندینگ لئو نشان می دهد که ممکن است او هنوز زنده باشد.
-نام خانوادگی لئو، احتمالا کلیسن است، که در تریلر "قدرت همه چیز است" نشان داده شده، که در نظر گرفته شده که روی قبر مادر لئو "اما کلیسن" حک شده است.
-این تایید شده که "لئو" یک نام مستعار، و به طور مشخص یک ورژن کوتاهتر از نام کامل او "النور" است.
-گرچه لئو آلمانی است، در تکن 6 انگلیسی صحبت می کند، او یکی از معدود شخصیتی هایی است که به زبان بومی خود صحبت نمی کند.او در تکن تگ تورنمنت 2 به زبان بومی خود صحبت می کند.
-در تکن BR کشور اصلی او آلمان ذکر شده، هارادا تایید کرده نام کامل او النور است، و او واقعا دختر است.
-با وجود تأیید جنسیت، نامکو هنوز در زبان بومی انگلیس به عنوان مذکر به او اشاره دارد، و او هنوز در وب سایت رسمی تکن تگ تورنمنت 2 و تکن 7 در رده کاراکتر های مذکر قرار دارد.
دیالوگ ها
قبل از مبارزه: (در مقابل خود) فقط آروم باش / تو می تونی انجامش بدی! / من آماده ام.
هنگام برد: خوش به حالم! / بدون الگو، بدون فورم! / این دیگه خیلی نزدیک بود.
تیکن تگ تورنمنت 2
قبل از مبارزه: بزارش به عهده من، یار / بیا مراقب باش
ارتباط شخصیت
-دختر مرد غارشناس معروف جهانی، کسی که ممکن است هنوز زنده باشد.
-دختر خانمی که مدیر اجرایی شرکت جی بود که اما کلیسن نامیده می شد.
-به دنبال انتقام گرفتن از کازویا میشیما است، بعد از اینکه فهمید با قاتل مادرش ارتباط دارد.