تو وبسایت ها که خبری از طرفداران آخرین ما و جول و الی که نیست طفلکی ها اصلا تو ایران طرفدار ندارن یه تک و توک بچه ای هم که طرفدار اینا شدن همونایین که تا شنیدن قسمت دومش میاد فوری رفتن براش تو تلگرام کانال زدن و خودشونو پاره کردن که ممبر جمع کنن...آخه اینا از آخرین ما چی فهمیدن؟ خخخ مطمئنم فقط قیافه و تخص و مغرور بودن الی چششون رو گرفته آخه جدیدا دخترای تخص و وحشی محبوب دلها شدن:| و...
 تازه طرفداراشون یکم بگین نگین گشادن واسه همین فقط میشینن از جول و الی عکس میذارن و قربون صدقشون میرن و حیوونکی ها همینطوری دلشون خوشه دیگه...یکی از همین دختر بچه ها که اسمه خودش رو گذاشته بود الی سر مقاله ای که در مورد به رابطه جول و الی نوشته بودم خودشو جر داد و اصرار داشت که من اینو نوشتم برای اینکه الی رو بد جلوه بدم0__0گل من دختری که با یه پسر که حتا دوست پسرش هم نیست ماچ و موچ میکنه و جلوی یه مرد غریبه حرکات غیراخلاقی بروز میده هم خراب کردن داره؟ ناموصا این خودش خراب هست نندازین گردن من:| خلاصه دختره بدجوری اونجاش سوخته بود...ترسیدم یا خدا نکنه از حرص زیاد شیرش خشک شه بچش گشنه بمونه بیفته گردن من:|
میگذریم و میرسیم به نقد این بازی.
آیا آخرین ما به لولیتا شباهت دارد؟
فیلم لولیتا شباهات زیادی به بازی آخرین ما دارد.این یک عقیده مشترک بین کسانیست که این فیلم را دیدند و بعد این بازی رو رفته اند...قبل از خوندن این مطلب این رو بدونید تمام این شباهت ها میتونه اتفاقی و بی منظور باشه، شایدم نباشه و به هر حال در آینده و هنگامی که پرونده بازی کاملا بسته بشه معلوم میشه پس نمیتونیم بگیم به طور قطعی آخرین ما الهاماتی از لولیتا گرفته..بگذریم و پردازیم به شباهت های این فیلم و بازی:
1-سن
در ابتدای بازی آخرین ما، الی 14 ساله به ما معرفی میشه و ما فقط یک سال با او هستیم، جول هم دست کم 44 ساله به نظر میرسد.در فیلم لولیتا، هامبرت هم سن و سال جول بود و لولیتا هم در ابتدای فیلم 12 سال داشت اما اوج فیلم به بعد از 14 سالگی او پرداخته بود.همچنین بازیگر لولیتا یک دختر 15 ساله بود.
2-الی
الی بی شباهت به لولیتا نیست، هر دوی آنها نوجوان هستند، پرخاشگرند، گاها لجباز و خودسر میشوند و مرد های قصه را دست میندازند.از شباهت های دیگر آنها میتوان به نداشتن مادر اشاره کرد.
3-صحنه ماشین
در هنگام دیدن صحنه ماشین که در آن لولیتا مزاحم رانندگی هامبرت میشود و روزنامه جلوی صورتش میگیرد آدم ناخودآگاه به یاد جول و الی و صحنه ای که الی مجله ای مبتذل نگاه میکند و جول سعی میکند آن را از او بگیرد میفتد!
4-جول
جول و هامبرت آنقدر که الی و لولیتا به هم شبیه هستند شباهت ندارند، زوج هر دوی آنها در کنارشان نیست، هر دو دختربچه ای را سالها پیش از دست دادند و بودن با دختر داستان را (حتی گناه آمیز و با نیرنگ) ترجیح میدهند.
+++
و در آخر به نظر میرسه که هضم این قضیه که الی دختر خونده جول میشه برای افراد خارجی به مراتب سخت تر از کاربران ایرانی بوده.تا آنجایی که اکثر افراد در غرب آنها را درگیر یک رابطه عاطفی (شایدم عاشقی:D) میدانند در این صورت که در ایران افراد مذهبی کلا فکری نمیکنن و فقط ممنوع میکنن، کمتر مذهبی تر ها یا آنها که دید پاک تری (!) دارند، آنها را پدر و دختر تصور میکنند و آنهایی هم که به دنبال دلیل میگردن یا ذهن منحرف (:D) تری دارند آنها را علاقه مند به هم تصور میکنند.

نوشته: آلوچکا دراگونووا